20.04. wieczorem po konferencji odbył się w Domu Plastyków na ul. Łobzowskiej 3 w Krakowie bal jubileuszowy w stylu polskiej odwilży po 1956 r. kiedy to Sekcja Konserwacji w Okręgu krakowskim ZPAP została założona. Na balu dokonano przekazania „pałeczki” w formie kielni w kształcie palety (zatem wielofunkcyjnego narzędzia konserwatorskiego zarówno dla malarzy jak i dla rzeźbiarzy) od nestora prof. Władysława Zalewskiego, w ręce przewodniczącego ORKDS i Sekcji krakowskiej Piotra Białko i od Piotra w ręce Przewodniczącej Koła Naukowego WKiRDS ASP w Krakowie – Katarzyny Feć jako symbolu jedności pokoleń.

Odbył się też pokaz mody konserwatorskiej w którym wystąpiły postacie: człowiek torba (z ogromnymi pakunkami na narzędzia i dokumentacje, a malutkim woreczkiem na życie osobiste),człowiek w ochraniaczach, konserwator penetrator (który może wjechać w każdą szczelinę), 2w1 (para w strojach wielofunkcyjnych na rusztowanie i do urzędu),człowiek kula (bardzo bezpieczna dla konserwatora i dla obiektu), człowiek multitools zwany inaczej człowiekiem hulahop (z bogatym zestawem narzędzi zawieszonych wokół), człowiek latający – anioł z sierpem i młotem (który w razie potrzeby może ze swojej pałatki zrobić namiot), profesor i człowiek zachodu, spadochroniarz (który może sfrunąć z rusztowania), człowiek oświecony (naszpikowany latarkami), człowiek pistolet (posiadał magiczne naboje które wykonywały kompleksowe prace konserwatorskie), człowiek w technicznych okularach (okulary pozwalały widzieć jak mikroskop, w świetle analitycznym oraz teleskop).

Na balu pojawił się niespodzianie Elvis Presley (ze swoim tłumaczem – konferansjerem), który nie tylko zaśpiewał (bez playbacku) i zagrał, ale też poprowadził taniec letkiss popularny w latach 50-tych. Na akordeonie (popularnym w owych czasach) solo zagrał utwory m.in. takie jak „Czerwony autobus” (kompozycja Władysława Szpilmana) Maciej Zimka. Następnie z półplaybecku śpiewały rozliczne spontaniczne chórki. A uczestnicy mogli skorzystać z fotobudki w formie wspaniałego cadillaca. Oprawę kostiumowo-scenograficzną balu zorganizowało Koło Młodych Sekcji Konserwacji  i Koło Naukowe WKiRDS. Wszystkie zabawy poprowadził z fantazją i fasonem gościnnie Arkadiusz Sfora.

Fotorelacja z balu